Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Viete o regionálnom projekte, ktorý si zaslúži cenu? Prihláste ho do prestížnej súťaže

Viete o regionálnom projekte, ktorý si zaslúži cenu? Prihláste ho do prestížnej súťaže

Máte pocit, že viete o dobrom regionálnom projekte, o ktorom by sa mali dozvedieť aj ostatní? Prihláste ho do prestížnej súťaže RegioStars Awards do 10. apríla.

Európske ocenenie RegioStars Awards má za cieľ vyzdvihnúť najlepšie príklady projektov z jednotlivých regiónov a zároveň sa podeliť o pozitívne skúsenosti v oblasti regionálneho rozvoja. Kladie dôraz najmä na originálne a inovatívne projekty, ktoré sú atraktívne a inšpirujúce. Tento rok ocenenie oslávi svoje už 10. narodeniny.

Ak vás vyberie nezávislá porota, budete pozvaní na vyhodnotenie v utorok, 10. októbra tohto roka počas Európskeho týždňa regiónov a miest. Víťazi získajú okrem cien aj certifikát od Európskej komisie a možnosť promo balíčka, ktorý zahŕňa napríklad natočenie videa, prezentáciu v brožúrach a na stránkach Európskej komisie.

Projekty musia byť zadelené do jednej z nasledovných kategórií:

1. Smart inovácie v malých a stredných podnikoch

2. Energetická únia: Opatrenia v oblasti klímy

3. Podpora žien a ich aktívna účasť

4. Vzdelávanie a školenie

5. CityStars: Mestá počas digitálnych zmien


Všetko o konkrétnych podmienkach prihlasovania ako aj prihlasovací formulár nájdete na stránke http://ec.europa.eu/regional_policy/sk/regio-stars-awards/#1. Pre vyplnenie prihlášky sa odporúča najlepšie anglický jazyk, prípadne francúzština alebo nemčina. Ak máte akékoľvek otázky, napíšte na regiostars2016@iservice-europa.eu.

Sledujte viac o ocenení na sociálnych sieťach @EU_Regional prostredníctvom #Regiostars a #EURegionsWeek.
Zverejnené 6. marec 2017