Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Nový vedúci Zastúpenia EK vo funkcii

Nový vedúci Zastúpenia EK vo funkcii

Svojej funkcie vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku sa dnes oficiálne ujal Ladislav Miko.

Na túto pozíciu prináša svoje rozsiahle znalosti o inštitúciách EÚ, ktoré získal počas svojho viac ako desaťročného pôsobenia v Európskej komisii, a takmer dvadsaťročné skúsenosti z českej a slovenskej verejnej správy. Pred svojím nástupom do Bratislavy pôsobil ako zástupca Generálneho riaditeľa na Generálnom riaditeľstve EK pre zdravie a bezpečnosť potravín, kde bol zodpovedný za bezpečnosť potravinového reťazca.

„Teší ma, že sa môžem vrátiť do svojej rodnej krajiny po 25 rokoch práve v pozícii zástupcu Európskej komisie. Počas svojho pôsobenia by som sa rád zameral najmä na komunikáciu výhod, ktoré bežným občanom Únia prináša do každodenného života už celé desaťročia.

Zároveň som rád, že nastupujem v roku významných výročí. Jedno mi je naozaj blízke, tento rok si pripomíname 100. výročie vzniku Československej republiky. Pre mňa osobne sú doslova domovom obe krajiny: aj keď som občanom Českej republiky, narodil som sa na Slovensku. Teraz reprezentujem Európsku úniu, ktorá oba tieto domovy pred 14 rokmi opäť spojila do jedného celku. ”
uviedol Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.


Viac informácií

Zverejnené 8. január 2018