Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Hudobný festival Bažant Pohoda 2013

Hudobný festival Bažant Pohoda 2013

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku bolo už po piatykrát partnerom festivalu Pohoda. Tak ako po minulé roky opäť sa predstavili v dňoch 11. – 13. júla 2013 v cirkusovom šapitó – EUrópa stage. Návštevníci Pohody sa mohli tešiť na koncerty populárnych hudobných skupín, divadelné a filmové predstavenia a na zaujímavých hostí.

Počas festivalu sa v EUrópe zorganizovali štyri špeciálne diskusie pod hlavičkou Café Európa. V piatok to bolo v spolupráci s TEDxBratislava a vystúpil na nich napríklad herec SND Robert Roth či známa občianska aktivistka Illah van Oijen. V sobotu privítali českého ministra zahraničných vecí Karla Schwarzenberga a jedného špeciálneho hosťa – prekvapenie festivalu Arcibiskup Róbert Bezák.

EUrópa stage hostila aj dva divadelné projekty Roberta Rotha, v piatok ráno Hollyroth, v sobotu Stravinskij: Príbeh vojaka.

Tento rok na Pohode ste mali možnosť nájsť aj stan Spoločného výskumného centra (Joint Research Centre – JRC), ktoré pripravuje nezávislé vedecké a výskumné analýzy potrebné pri tvorbe pravidiel v rôznych oblastiach ľudského života. Návštevníci si mohli vyskúšať rôzne vedecké hračky a zariadenia a dozvedieť sa viac o testovaní potravín, energetike, ochrane vody či o bezpečnosti "online" sveta.

Na Pohode samozrejme pred Európa stageom nechýbalo Európske informačné centrum spolu s miestnym informačným centrom Europe Direct Trenčín. Návštevníci v našom informačnom stánku mohli nájsť množstvo informácií o fungovaní EÚ, či jazykovej rozmanitosti. Pripravené boli pre súťažiacich zaujímavé vecné ceny.

Diskusie Café Európa na Pohode (v EUrópa stage):

piatok 12. júla 2013

12:00-12:50 - Café Európa o myšlienkách hodných šírenia (v spolupráci s TEDxBratislava)
debatujúci: Robert Roth, Dana Retová a Vlado Kaštier
moderátor: Dado Nagy

13:00-13:50 - Café Európa: Pár zaujímavých prednášok o tom, ako sa to dá (inšpirované TEDxBratislava)
debatujúci: Illah van Oijen, Vladimír Šucha, Andrej Navojský a Tomáš Bokor

sobota 13. júla 2013

12:00— 12:50 - Café Europa:PREKVAPENIE
moderátor: Štefan Hríb

13:00— 13:50 - Café Europa s Karlom Schwarzenbergom
moderátor: Štefan Hríb


Fotogaléria:


Zverejnené 6. august 2013