Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > The European Youth Event 2014

The European Youth Event 2014

Čo je to?

Európsky parlament otvorí svoje dvere pre tisíce mladých ľudí z celej EÚ a dovolí im stretnúť sa s euro politikmi a rečníkmi so širokou škálou pracovných skúseností, aby si vymenili nápady a perspektívy k témam týkajúcich sa mládeže. Taktiež budú rozvíjať nové a inovatívne spôsoby ku kľúčovým otázkam budúcnosti. Vďaka mnohým kultúrnym predstaveniam účastníci okúsia bohatú rozmanitosť Európy.

Kedy

9. - 11. máj 2014,
od piatka rána do nedele skorého popoludnia

Kde

Štrasburg, Francúzsko,
vonkajšie a vnútorné priestory Európskeho parlamentu

Prečo

Európska Únia stojí na križovatke, jej budúcnosť je v rukách dnešnej mladej generácie. Čo požadujú mladý ľudia, aby sa Európa stala lepším miestom na život?

Formát

EYE 2014 bude pozostávať zo širokého spektra aktivít so spoločným mottom "Nápady pre lepšiu Európu" v politickom, sociálnom a kultúrnom zmysle.

Aktivity sa budú zameriavať na päť hlavných tém:

  • Nezamestnanosť mladých. Nové perspektívy pre mladú generáciu.

  • Digitálna revolúcia. Budúcnosť internetu.

  • Budúcnosť Európskej Únie. Európa v procese zmeny.

  • Udržateľnosť. Nový európsky životný štýl - udržateľný obchod a život.

  • Európske hodnoty. Globálny hráč - férový hráč?

Aktivity

Dohromady trojdňové podujatie ponúkne:

  • Politické debaty a worshopy s euro politikmi a rešpektovanými rečníkmi z obchodnej i civilnej oblasti

  • Hry na postavy a laboratórium nápadov pre mladých účastníkov

  • YO!Festival (Youth Village and Festival, Dedina mládeže a Festival) organizovaný Európskym fórom mládeže počas celého EYE

  • Koncert a pouličný festival v Štrasburgu počas piatkového večera

...a oveľa viac.

Zúčastni sa!

Jednou z kľúčových ideí podujatia je podporiť mladých ľudí k aktívnej účasti na programe EYE. Toto sú tri spôsoby ako sa aktívne zapojiť do EYE 2014:

1. Prihlás sa, zúčastni a zapoj sa do politických debát, workshopov a iných aktivít (v angličtine, francúzštine a nemčine) počas troch dni EYE. Nápad a výsledky budú tvoriť záverečnú správu, ktorá bude prezentovaná novo zvolenému Európskemu parlamentu a ostatným európskym politikom, aby im slúžila ako zdroj inšpirácie. (informácie o registrácií nižšie)

Registrácia na EYE: od 8. októbra 2013, 12:00

2. Prihlás sa ako vystupujúci - či už je to hudba, tanec, akrobacia, divadlo, alebo čokoľvek iné, čo chceš iným predviesť. Vybraní umelci budeú mať možnosť vystupovať počas pouličného festivalu, ktorý sa bude konať na rôznych pódiách v Štrasburgu v piatok večer. Podrobnosti budú uvedené na stránke EYE.

3. Prihlás sa na prezentovanie vlastnej iniciatívy, ktorá sa týka piatich hlavných tém. Limitovaný počet iniciatív bude mať možnosť prezentovať sa na EYE interaktívnym spôsobom (napríklad vlastný stánok, workshop a pod.) Viac informácií bude uvedených na stránke EYE 2014.


Kto sa môže prihlásiť

Mladý Európania z členských, kandidátskych alebo susedných krajín vo veku medzi 16 a 30 rokov.

Registrácia pre účasť na podujatie bude možná pre skupinu najmenej 10 ľudí. Skupinu zaregistruje vedúci, ktorý bude zodpovedný za ostatných členov.

Ako

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na celé trojdňové podujatie, alebo jednotlivé dni. V piatok budú okrem tradičného programu aj aktivity pre školské skupiny.

Registrácia bude pozostávať z dvoch fáz. V prvej fáze bude môcť vedúci skupiny prihlásiť skupinu online. V druhej fáze, sa budú môcť jednotliví účastníci prihlásiť na programové aktivity.

Skupinová registrácia sa začne 8. októbra 2013 od 12:00 cez stránku EYE www.europarl.europa.eu/eye2014

V novom roku budú vedúci skupín informovaní kedy a ako sa budú môcť registrovať jednotlivý členovia na programové aktivity.

Účasť na akcií je bezplatná, účastníci si však musia zabezpečiť vlastnú dopravu, ubytovanie a stravu.

Ubytovanie

Účastníci sú zodpovední za vlastné ubytovanie v Štrasburgu počas podujatia. Preto je dôležité rozhodnúť sa rýchlo a začať rezervácie.

Aj keď nie je v našich silách poskytnúť ubytovanie, na našej stránke zverejníme možnosti ubytovanie v širšej oblasti Štrasburgu (vrátane nemeckej časti) v priebehu októbra.

Strava

Zdravé a miestne jedlo bude dostupné k zakúpeniu na podujatí.

Kontakt

Viac informácií sa dozviete na internetovej stránke po jej spustení v októbri. Ak by ste potrebné informácie nenašli, na stránke budú dostupné aj kontaktné informácie.Zverejnené 7. október 2013