Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Fotografická súťaž: Pracovné miesta pre Európu

Fotografická súťaž: Pracovné miesta pre Európu

Chcete vyhrať fotografické vybavenie v hodnote až do 2 000 EUR a k tomu trojdňový výlet pre dve osoby do Bruselu? V tom prípade treba vziať fotoaparát a začať fotiť.

Pri príležitosti volieb do Európskeho parlamentu, v ktorých majú občania Európy svojimi hlasmi rozhodnúť o tom, kto dokáže najlepšie odpovedať na zásadné otázky týkajúce sa pracovných miest a zamestnanosti, skupina SES vo Výbore regiónov (VR) otvára siedmy ročník svojej fotografickej súťaže, ktorá je príležitosťou pre začínajúce talenty vyjadriť sa k týmto kľúčovým problémom Európy.

Táto iniciatíva je pokračovaním kampane o zamestnanosti mladých ľudí, ktorej sa ujala skupina SES vo Výbore regiónov (bit.ly/youth-employment)

Fotografická súťaž „Pracovné miesta pre Európu – Európa pre pracovné miesta“ je výzvou pre amatérskych fotografov, aby na fotografii zachytili rozmanitosť pracovných miest a ambícií v tejto oblasti v Európe. Účastníci súťaže nájdu na internetovej stránke iniciatívy inšpiračné námety (bit.ly/jobs4eu), ktoré im pomôžu pri výbere objektov.

Súťaž potrvá do 30. júna 2014 a zapojiť sa do nej môžu obyvatelia Európy vo veku nad 18 rokov.

Tri najlepšie fotografie vyberie porota zložená z odborníkov zo sveta fotografie a členov skupiny SES vo Výbore regiónov, ktorý zastupuje miestne a regionálne samosprávy z celej EÚ. Verejnosť bude mať v septembri možnosť vybrať štvrtého výhercu prostredníctvom on-line hlasovania na stránke skupiny na Facebooku (www.facebook.com/pesgroupcor).

Mená víťazov budú oznámené na slávnostnom odovzdávaní cien v októbri 2014 v Bruseli.

Viac informácií o súťaži a propagačné materiály nájdete na internetovej stránke súťaže (www.pes.cor.europa.eu).

Kontakt:

Samy Benomran
Samy.benomran@cor.europa.eu
+32 2 282 22 37

Katja Turck
Katja.turck@cor.europa.eu
+32 2 282 21 69Dokumenty na stiahnutie:
Pravidlá fotografickej súťaže.pdf (PDF, 126 kB)

Zverejnené 30. apríl 2014