Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Slovák v Európe

Slovák v Európe

Dňa 15. mája 2014 sa v Prievidzi konala III. Študentská konferencia s názvom „Slovák v Európe“. Konferenciu organizoval Branislav Gigac (predseda ŠRSŠ). Na konferenciu boli prizvaní mnohí významní hostia ako podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, hlavná poradkyňa podpredsedu EK Gabriela Kečkéšová, riaditeľ SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi a poslanec TSK PaedDr. Štefan Gaman a mnohí iní. Na podujatí svoju činnosť mladým predstavilo aj informačné centrum Europe Direct Trenčín, kde sa mládež mohla dozvedieť o činnosti centra a najbližších podujatiach. Na podujatí bol k dispozícii aj informačný kútik s materiálmi o EÚ a k voľbám do Európskeho parlamentu.

„Študenti považujú členstvo SR v EÚ za potrebné, chýba im však rovnosť“, zhodnotili to žiaci z dvoch prievidzských škôl na tretej Študentskej konferencii v Prievidzi. Členstvo v Európskej únii prinieslo Slovensku veľa výhod, zároveň však aj negatívum v podobe veľkých ekonomických a spoločenských rozdielov medzi členskými štátmi. Zhodnotili to pre TASR žiaci z dvoch prievidzských škôl na tretej Študentskej konferencii v Prievidzi pod názvom Slovák v Európe, ktorej ústrednou témou bolo desať rokov pôsobenia SR v únii.

"Mladí ľudia nepoznajú podstatu Európskej únie, nevedia, prečo je EÚ správnym spoločenstvom, v čom im pomáha, čo im dáva, aké možnosti im ponúka a predstavuje. Preto sme ako organizátori študentskej konferencie zvolili práve takúto tému, pretože desať rokov v únii považujeme za úspešné obdobie SR," ozrejmil účel konferencie predseda ŠRSŠ Branislav Gigac.

Ako pokračoval, konferencia bola viac zameraná na zvyšovanie záujmu mladých ľudí o veci verejné. "Pretože aj EÚ ponúka mladým ľuďom program, ako je Erasmus plus. A cez tento program sa môžu vzdelávať, motivovať svojich rovesníkov k záujmu o dianie vo svojom okolí," uzavrel.


Fotogaléria:


Zverejnené 22. máj 2014