Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > EÚ Roadshow

EÚ Roadshow

Oslavy 10. výročia vstupu SR do EÚ sa začali pútavým programom a diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušanom Chrenekom 19. mája 2014 o 9.00 h v Trenčíne, v budove Artkina Metro. Témou bolo desaťročné pôsobenie našej krajiny v európskom spoločenstve. O 11:00h bol spoločný štart študentov, ktorí sa zapojili do súťaže EÚ City Hunt. Ich úlohou bolo nájsť 6 stanovísk v Trenčíne podľa indícií, odpovedať na EÚ otázky a všetko to stihnúť v čo najrýchlejšom čase.

Od 10.30 h ožilo Mierové námestie v Trenčíne pestrým programom. Trenčania sa mohli tešiť na európske súťaže či koncert Roba Pappa o 13.30 h.

Od 16.00 hodiny bol premietaný francúzsky film „Veľké preteky“ o 40-ročnom nadšencovi cyklistiky, ktorý sa rozhodne splniť si svoj celoživotný sen a zapojí sa do pretekov Tour de France.

Na námestí boli pre verejnosť pripravené informačné stánky ako Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), Iuventa, Európske informačné centrum, pripravené bolo jazykové okienko, európske puzzle a koleso šťastia zamerané na vedomosti o členských štátoch EÚ.

EÚ Roadshow v iných mestách: www.10rokov.eu


Fotogaléria:


Zverejnené 23. máj 2014