Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Otvorené dvere pre verejnosť

Otvorené dvere pre verejnosť

Trenčiansky samosprávny kraj dňa 01. októbra 2015 uskutočnil 2. ročník Dňa otvorených dverí. Aj tento rok si Úrad TSK spolu s organizáciami v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti pripravili zaujímavé prezentácie, ktoré previedli návštevníkov po všetkých kompetenciách Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ústredným motívom 2. ročníka Dňa otvorených dverí bol Hrdina remesla - nielen hrdina remesla pre školákov v rámci projektu "HRDINA REMESLA", ale aj hrdinovia tradičných remesiel, hrdinovia seniori, hrdinovia športovci. Snahou Úradu TSK bolo osloviť všetky cieľové skupiny.

Program začínal od 9.00 h otvorením robotickým moderátorom a príhovorom predsedu TSK Jaroslavom Baškom, pokračoval bohatými prezentáciami školstva, sociálnych služieb, zdravotníckych zariadení, dopravy a projektov krajskej samosprávy.

Návštevníci, ktorí prišli na Úrad TSK, mali možnosť bezplatne využiť zdravotnícke služby a dať si diagnostikovať krvný tlak, cholesterol, zrak, pokožku a zistiť svoju krvnú skupinu. Ochutnať gastronomické pochúťky z kuchyne žiakov stredných škôl, pozhovárať sa zo zástupcami kraja, vyskúšajú si svoje zručnosti na hrnčiarskom kruhu alebo tkáčskom stave.

V rámci DOD nechýbala ani európska miestnosť v priestoroch centra Europe Direct Trenčín. Najmenší si mohli skladať EÚ puzzle, spoznať vlajky EÚ, pre starších bol pripravený vedomostný EÚ kvíz, interaktívna mapa a aj jazyková tajnička. Pedagógovia si mohli vybrať rôzne európske publikácie do škôl a samozrejme dozvedieť sa veľa z kútika EÚ.

Web stránka Úradu TSK: www.tsk.sk

Dokumenty na stiahnutie:
Plagát_DOD 2015.jpg (JPG, 1658 kB)

Fotogaléria:


Zverejnené 2. október 2015