Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Nový rok! Nová výzva! Skoncujte s fajčením

Nový rok! Nová výzva! Skoncujte s fajčením

Skoncujte s fajčením počas najsymbolickejšieho obdobia roka a tešte sa zo zdravého životného štýlu. Ex-fajčiari rozžiarením prskavky oslavujú svoj úspech v boji proti fajčeniu a zdravšiemu a spokojnejšiemu životu bez fajčenia.

Bojíte sa, že vám novoročné predsavzatie nevydrží? S aplikáciou iCoach a inteligentným digitálnym sprievodcom zvládnete úspešne nielen prvé dni, ale i ďalší rok. Kampaň Európskej komisie ”Ex-fajčiari sú nezastaviteľní” pomáha už od roku 2011 mladým ľuďom v boji proti fajčeniu a užívaniu tabaku.

iCoach - zdravotný tréner pre všetkých
Aplikácia iCoach bola oficiálne predstavená vo februári minulého roka a aktuálne ju využíva viac ako 464.780 užívateľov. Na Slovensku sa do aplikácie iCoach do konca 2015 zaregistrovalo necelých 10.000 používateľov. Aplikácia je zadarmo,dostupná v 23 jazykoch pre 28 krajín Európskej únie, kedykoľvek a kdekoľvek. Je prístupná pre mobilné aplikácie Apple a Android, čím je svojim užívateľom neustále k dispozícii. Rovnako ako propagácia mnohých výhod života bez fajčenia, inovatívny digitálny zdravotný tréner ponúka registrovaným užívateľom prostredníctvom piatich progresívnych fáz praktickú pomoc ako prestať fajčiť. Aktualizácia aplikácie iCoach zahŕňa niekoľko osobných fáz a špecifických výziev, ktoré sa zameriavajú na malé, dosiahnuteľné ciele a absolvované výzvy, podporujúc užívateľov ísť o krok ďalej a získať kontrolu nad svojim zlozvykom. Súčasťou aplikácie je aj množstvo noviniek, napríklad tlačidlo „Panika“, vďaka ktorému úspešne odoláte chuti na nikotín. Od svojho oficiálneho predstavenia v roku 2011, až 36 % užívateľov iCoach aplikácie potvrdilo, že prestalo fajčiť v priebehu 3 mesiacov.
“Aplikácia iCoach je obzvlášť vhodná pre mladých ľudí a sme veľmi radi, že vznikajú práve takéto iniciatívy v boji proti fajčeniu,” hovorí Darina Sedláková, riaditeľka Kancelárie WHO na Slovensku.

Rozžiarená Európa
Ex-fajčiari môžu svoje úspechy navyše ešte stále osláviť zapálením prskavky na digitálnej mape Európy, ktorá je dostupná na internete. Na základe posledných údajov, 24 % užívateľov spomedzi zaregistrovaných ex-fajčiarov prestalo úspešne fajčiť v priebehu 1 roka. Vekový priemer ex-fajčiarov na Slovensku predstavuje vekovú hranicu 29,3; z toho 55 % evidovaných ex-fajčiarov je zamestnaných a viac ako 68 % má stredoškolské vzdelanie. Rozžiarili ste už svoju prskavku? Zapojte sa do kampane Ex-fajčiari žiaria jasnejšie a zapáľte svoju prskavku ešte dnes na digitálnej mape Európy.
Viac informácií nájdete na stránke:

Exfajčiari sú nezastaviteľní

Zverejnené 9. január 2016