Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Gymnázium Partizánske sa stalo víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2016

Gymnázium Partizánske sa stalo víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2016

Uplynulý týždeň sa v Kongresovej sále na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) konalo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2016. Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásili tento rok už 11. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže. Tá je každoročne určená študentom 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska. Záštitu nad súťažou tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič.

Regionálne kolo v Trenčíne otvoril vedúci odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Milan Semanco a za Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku študentov privítala Ľubica Debnárová. Európske vedomosti si navzájom zmeralo 15 škôl z Trenčianskeho kraja. V prvom kole bol pripravený test o Európskej únii s 50 otázkami, v druhom kole si študenti museli poradiť s jazykovou tajničkou. Do tretieho a zároveň finálového kola postúpili tri školy s najvyšším počtom bodov po súčte prvých dvoch kôl. Vo finálovom kole o prvenstvo bojovali školy v obrazovom kvíze, ktorý bol zložený z otázok v oblasti: osobnosti, dominanty a symboly.

Tretie miesto si vybojovali študenti z Obchodnej akadémie v Prievidzi s počtom bodov 129 v zložení: Monika Hagarová, Monika Vyhlídalová a Peter Kráľ. Druhé miesto obsadili žiaci Bilingválneho slovensko-španielskeho gymnázia v Novom Meste nad Váhom, ktoré dosiahlo 173 bodov v zložení: Alexa Dvorská, Lucia Kýšková a Alexandra Tancárová.

Najúspešnejšou školou sa stalo Gymnázium Partizánske s počtom bodov 291 v zložení: Diana Turčeková, Juraj Strych a Daniel Škarbala. Víťazná škola postupuje na národné kolo, ktoré sa uskutoční 25. mája 2016 vo Vysokých Tatrách.

Prvým trom umiestneným gratulujeme a všetkým ostatným ďakujeme za účasť v súťaži.


Fotogaléria:


Zverejnené 28. apríl 2016