Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Podpredseda Európskej komisie Šefčovič sa zúčastní zasadnutia Rady pre energetiku medzi EÚ a USA

Podpredseda Európskej komisie Šefčovič sa zúčastní zasadnutia Rady pre energetiku medzi EÚ a USA

Dnes na trojdňovú návštevu Spojených štátov amerických prilieta podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Cieľom jeho návštevy je zúčastniť sa na 7. zasadnutí Rady pre energetiku medzi EÚ a USA.

Rada pre energetiku medzi EÚ a USA je najvyšším spoločným orgánom Európskej únie a Spojených štátov amerických, ktorého zasadnutia sa konajú každoročne striedavo v Bruseli a vo Washingtone. Rada pre energetiku sa zaoberá prioritami oboch spoločenstiev v oblasti energetiky, globálnych energetických trhov, podporuje spoluprácu v oblasti politiky a regulácie efektívnej a trvalo-udržateľnej energie, zaoberá sa otázkami spoločného výskumu a rozvoja čistých moderných technológií a energetickej efektívnosti.

Rokovania za EÚ okrem podpredsedu Šefčoviča, vedie podpredsedníčka Európskej komisie a zároveň vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné záležitosti a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini a za Spojené štáty minister zahraničných vecí John Kerry.Viac informácií v priloženej tlačovej správeDokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 368 kB)

Zverejnené 2. máj 2016