Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Víťazom národného kola súťaže Mladý Európan 2016 je Gymnázium Partizánske

Víťazom národného kola súťaže Mladý Európan 2016 je Gymnázium Partizánske

V dňoch 24. – 25. mája 2016 sa na Štrbskom plese uskutočnilo národné kolo súťaže Mladý Európan 2016. Už jedenásty ročník súťaže bol organizovaný Zastúpením Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s 12 regionálnymi informačnými centrami Europe Direct. Súťaže sa zúčastnilo 13 družstiev, ktoré zvíťazili v regionálnych kolách, ktoré sa uskutočnili v apríli. Študenti si zmerali svoje sily vo vedomostiach z oblastí z histórie, geografie, zaujímavostí a významných osobností EÚ a jej členských krajín. Do tretieho a záverečného kola súťaže postúpilo 6 najlepších škôl, ktorí všetci boli odmenení hodnotnými cenami. Prvé, druhé aj tretie miesto získalo okrem vecných cien aj študijno-informačnú návštevu inštitúcií Európskej Únie v Bruseli.

Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže bol Úrad vlády Slovenskej republiky. Ceny zúčastneným a víťazom odovzdal Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek a za Úrad vlády SR riaditeľka Odboru informovanosti a publicity Ingrid Šrámková.

Tohtoročnými víťazmi sa stali víťazi regionálneho kola z Trenčína – Gymnázium Partizánske. Zloženie víťazného tímu z Gymnázia Partizánske bolo nasledovné: Diana Turčeková, Juraj Strych a Daniel Škarbala. Študentov odborne pripravovala PaedDr. Darina Fedorová. Na druhom mieste skončilo Gymnázium Detva a na treťom mieste Gymnázium Zvolen.

„Blahoželám víťazom 11. ročníka Mladého Európana. Táto súťaž dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Som veľmi rád, že záujem o ňu stúpa, je to dôkaz toho, že medzi študentmi je veľký záujem o Európsku úniu. " povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Víťazom srdečne gratulujeme, všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veľká vďaka patrí aj pedagógom za ich vzornú prípravu na vedomostnú súťaž. Tešíme sa opäť o rok!Fotogaléria:


Zverejnené 27. máj 2016