Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > EUrópa bola opäť na Pohode

EUrópa bola opäť na Pohode

Počas troch dní od 7. do 9. júla na trenčianskom letisku opäť zabával i vzdelával najväčší slovenský hudobný festival Pohoda. Zastúpenie Európskej komisie (ZEK) na Slovensku bolo samozrejme pri tom. Hudobní interpreti i sprievodné podujatia prilákali tento rok 30-tisícové publikum.

Zastúpenie Európskej komisie v SR (ZEK) už tradične pripravilo pre návštevníkov tohtoročnej Pohody rôznorodý program. Aj tento rok ste sa mohli na najväčšom slovenskom hudobnom festivale zapojiť do zaujímavých debát Café Európa v EUrópa stage. V EÚ info zóne ste mnohí preukázali svoje vedomosti o fungovaní EÚ a reáliách európskych krajín v súťažiach, kvízoch aj EÚ kolese šťastia.

EÚ info zóna

EÚ info zóna pri EUrópa stage po všetky tri dni trvania festivalu prítomným festivalovým návštevníkom ponúkala informácie o fungovaní Európskej únie, o možnostiach cestovania, dobrovoľníčenia, štúdia či práce v Európskej únii (EÚ). Prostredníctvom jazykových kvízov, vedomostných súťaží či odpovedaní na otázky v EÚ kolese šťastia si záujemcovia otestovali svoje znalosti o EÚ. Úspešní súťažiaci boli za svoju snahu a správne odpovede odmenení štýlovými cenami od Zastúpenia Európskej komisie (EK) v SR. Pri záverečnom zlosovaní boli pre výhercov pripravené hodnotné ceny. Tí, ktorí sa zapojili do súťaže a úspešne absolvovali všetky kvízy hrali napríklad aj o informačno-poznávaciu cestu do Bruselu, o skvelý tablet či iPod shuffle.

Na programe EÚ info zóny sa podieľali svojimi workshopmi, projekciami či kvízmi okrem Zastúpenia EK v SR aj európske informačné siete a programy (IUVENTA a SAAIC – dve národné agentúry programu Erasmus+) a Europe Direct Trenčín.

Zatiaľ čo sa v EÚ info zóne súťažilo a vzdelávalo, v EUrópa stage sa diskutovalo na najaktuálnejšie témy „Prečo sa bojíme utečencov?“, „Prečo volíme fašistov?“ alebo „Médiá ako zbraň: Môže ruská propaganda rozložiť Európu?“.Fotogaléria:


Zverejnené 11. júl 2016