Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Európski ministri v Bratislave o inováciách a technológiách v priemysle

Európski ministri v Bratislave o inováciách a technológiách v priemysle


Dnes a zajtra (18. a 19. júla) sa konajú v Bratislave neformálne rokovania ministrov hospodárstva a priemyslu. Hlavnou témou je modernizácia európskeho priemyslu prostredníctvom inovácií a zavádzania inteligentných technológií. Za Európsku komisiu sa rokovaní zúčastnia: podpredseda Európskej komisie pre zamestnanosť, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen a eurokomisárka pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a malé a stredné podniky Elżbieta Bieńkowska.

„Potrebujeme odstrániť investičné obmedzenia a vytvoriť nové príležitosti pre spotrebiteľov, odborníkov a podniky. Jednotný trh musí ísť s dobou, mali by sme byť otvorení inovatívnym obchodným modelom, akým je napríklad zdieľaná ekonomika,“ zdôrazňuje podpredseda Európskej komisie Jyrki Katainen. „Musíme dokončiť stratégiu jednotného trhu, aby sme tento rast spustili,“ dodáva.

„Európsky priemysel neinvestuje dostatočne do technológií a vývoja inovatívnych obchodných modelov, produktov a služieb: tento trend musíme zmeniť,“ vyzýva Katainen.

Ďalšie podrobnosti nájdete v priloženej tlačovej správe.
Dokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 465 kB)

Zverejnené 18. júl 2016