Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Deň na Trenčianskom hrade so Slovenským predsedníctvom v Rade EÚ

Deň na Trenčianskom hrade so Slovenským predsedníctvom v Rade EÚ

Prvý jesenný deň sa na Trenčianskom hrade niesol v znamení slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región v spolupráci so Strednou umeleckou školou (SUŠ) Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) pripravili pre stredoškolákov multižánrové podujatie "eSKaEÚ sa spolu usmievajú".

Študenti stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja mohli vo štvrtok 22. septembra 2016 načerpať nové vedomosti o cieľoch a prioritách Slovenska ako predsedníckej krajiny a význame i úlohách Európskej únie. Podujatie svojim príhovorom otvorili riaditeľ Úradu TSK a predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici a výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. V edukatívnej časti programu pedagógovia z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne prostredníctvom interaktívnych prednášok priblížili stredoškolákom fungovanie a podstatu Európskej únie. Prezentáciou v anglickom jazyku mladých študentov zaujala pedagogička z Vysokej školy manažmentu/City University v Trenčíne.

Prvá časť bohatého programu sa odohrávala v priestoroch hradných kasární. Chladné múry ožili vravou, farebnosťou lietajúcich balónov a záujmom mladej generácie o predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ. Okrem pútavých prezentácií bola z dielne informačného centra o EÚ Europe Direct Trenčín pripravená vedomostná súťaž, z ktorej si víťazi odniesli hodnotné ceny. Študenti sa mohli pristaviť aj pri prezentačných materiáloch KOCR Trenčín región alebo si zvečniť spomienku na podujatie prostredníctvom foto steny s historickým motívom.

Podujatie "eSKaEÚ sa spolu usmievajú" sa uskutočnilo pod finančnou záštitou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky z grantového systému na projekty propagujúce slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Partnermi projektu boli: Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Vysoká škola manažmentu/City University v Trenčíne, Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trenčíne a informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín.

Viac informácií o celej akcii na:
https://www.trencinregion.sk/62255/trenciansky-hrad-ovladol-duch-slovenskeho-
Fotogaléria:


Zverejnené 26. september 2016