Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Carlos Moedas na Slovensku

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Carlos Moedas na Slovensku

V dňoch 1. a 2. decembra 2016 navštívia Slovensko podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič a komisár pre výskum vedu a inovácie Carlos Moedas.

Obaja predstavitelia Európskej komisie sa 1. decembra zúčastnia konferencie SET Plán - Stredoeurópska energetická konferencia X (SET Plan 2016 - Central European Energy Conference X), ktorá sa uskutoční od 30. 11 do 2.12. 2016, v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave.

Podpredseda EK pre energetickú úniu Maroš Šefčovič prednesie jeden z hlavných prejavov a zúčastní sa panelovej diskusie na tému Energetická únia – napredovanie a výzvy (Energy Union: headway and challenges).

Komisár Carlos Moedas prednesie hlavný prejav o 11:40 a zúčastní sa panelu venovanému stratégii pre výskum, inovácie a konkurencieschopnosť (Strategy for Research, Innovation and Competitiveness).

Podpredseda EK Maroš Šefčovič sa popoludní 1. decembra 2016 zúčastní diskusie Café Európa. O 18.30 bude v bratislavskom KC Dunaj spolu s primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom debatovať s občanmi na tému Smart Cities: mestá s vlastným rozumom?.

V piatok 2. decembra 2016 sa podpredseda EK Maroš Šefčovič zúčastní na stretnutí predsedov hospodárskych výborov parlamentov členských štátov EÚ na Bratislavskom hrade. Toto stretnutie sa bude venovať téme Energetickej únie.Zverejnené 30. november 2016