Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Európski komisári na bratislavskom Tatra Summite

Európski komisári na bratislavskom Tatra Summite

Dňa 28. októbra 2016 navštívia Bratislavu až štyria eurokomisári, z toho dvaja podpredsedovia Európskej komisie. Na Slovensko zavítajú vďaka významnej medzinárodnej konferencii Globsec Tatra Summit – Investičné fórum, ktorá sa koná od 27. do 30. októbra 2016.

Na Slovensko prídu:
• slovenský eurokomisár a podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič
• podpredsedníčka Európskej komisie zodpovedná za rozpočet a ľudské zdroje Kristalina Georgieva
• európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici a
• európska komisárka pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie malých a stredných podnikov Elzbieta Bieńkowska.

Podpredseda EK Maroš Šefčovič sa ešte vo štvrtok (27. októbra 2016) zúčastnil podujatia Úloha občianskej spoločnosti v Energetickej únii a Investičného fóra, kde vystúpil v paneli o stave Energetickej únie. Dôležitým bodom diskusie počas fóra bola téma vplyvu nového regulačného rámca na európsky trh s energetikou.

V piatok v popoludňajších (28. októbra) sa v rámci Tatra Summitu Maroš Šefčovič zúčastní panelu o otázkach geopolitiky a energetiky. V piatok sa tiež zúčastní podujatia 29+1 Energy Summit, ktorého výstupom bude Memorandum, ktoré reflektuje pozíciu energetických spoločností strednej Európy ku kľúčovým otázkam ovplyvňujúcim energetický sektor.

Podpredsedníčka Európskej komisie zodpovedná za rozpočet a ľudské zdroje Kristalina Georgieva sa počas Tatra Summitu zúčastní panelu o viacročnom finančnom rámci po roku 2020. Hlavnou témou diskusie bude rovnováha medzi politickými ambíciami a realitou. Panelisti sa budú venovať tomu, ako musí viacročný finančný rámec reagovať na nové výzvy, ktorým EÚ čelí a zároveň ostať jedným z hlavných investičných nástrojov v EÚ.

Európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici vystúpi počas GLOBSEC Tatra Summitu v paneli o Hospodárskej a menovej únii v čase krízy. Na programe je diskusia o potrebe plnohodnotnej, ekonomickej a fiškálnej únie. Panelisti sa tiež zamerajú na nástroje, ktoré môžu napĺňať stabilizačnú funkciu bez vystavovania verejných zdrojov riziku morálneho hazardu.

Európska komisárka pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie malých a stredných podnikov Elzbieta Bieńkowska sa počas Tatra Summitu zúčastní Investičného fóra a diskusie na tému investície v smart priemysle, európske politiky a vízia EÚ.

Miesto konania podujatí:
GLOBSEC Tatra Summit, Grand Hotel River Park Bratislava
Tatra Summit Investičné fórum, Crowne Plaza Hotel Bratislava, 27-28. 10. 2016
29+1 Energy Summit – Hotel Bôrik


Viac informácií o podujatí

Zverejnené 27. október 2016