Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v Bratislave

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v Bratislave

Podpredseda Európskej komisie a slovenský eurokomisár zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič navštívi v pondelok 17. októbra 2016 Bratislavu.

Dopoludnia sa Maroš Šefčovič zúčastní Stretnutia lídrov slovenského stavebníctva. Na tomto podujatí prednesie úvodný prejav a následne sa zúčastní panelovej diskusie o plánoch EÚ v oblasti energetickej efektívnosti a financovania tzv. inteligentných budov. Diskusie sa zúčastní aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek, ako aj ďalší významní predstavitelia slovenského stavebníctva.

Popoludní sa podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič zúčastní 15. konferencie ERRA (Energy Regulators Regional Association) o investíciách a regulácii v energetike, kde po svojom vystúpení odovzdá cenu Regulatory Research Award 2016.

Európska komisárka pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssen sa v pondelok 17. októbra 2016 zúčastní na medziparlamentnej Konferencii o stabilite, hospodárskej koordinácii a riadení v Európskej únii. Komisárka Thyssen prednesie jeden z hlavných prejavov v časti venovanej posilneniu sociálnej dimenzie hospodárskej a menovej únie.Zverejnené 14. október 2016