Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > BÁNOVCE NAD BEBRAVOU DOSTALI OBCHVAT

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU DOSTALI OBCHVAT

Od dnešného dňa je pre motoristov otvorený nový úsek rýchlostnej cesty R2 Ruskovce – Pravotice. Tento prvý úsek rýchlostnej cesty R2 v Trenčianskom kraji s dĺžkou 9,5 kilometra plní zároveň aj funkciu obchvatu Bánoviec nad Bebravou. Bánovský obchvat prispeje k zníženiu dopravného zaťaženia na existujúcej ceste prvej triedy I/9 a zvýši kvalitu života obyvateľov Bánoviec nad Bebravou.

Zmluvná cena za výstavbu R2 Ruskovce – Pravotice bola približne 88,2 milióna eur a projekt bol spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie (z Operačného programu doprava 2007-2013).

„Nový úsek rýchlostnej cesty R2 Ruskovce-Pravotice rozšíri sieť viac ako 100 km diaľnic a rýchlostných komunikácií spolufinancovaných z EÚ fondov. Ďalšie desiatky kilometrov sú vo výstavbe. Finančné zdroje vyčlenené na dopravné projekty vo výške viac ako 3 miliardy eur v súčasnom období prispejú k ďalšiemu rozširovaniu diaľničnej siete a tým aj k skvalitneniu dopravy a života ľudí.” uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.Dokumenty na stiahnutie:
Vyjadrenie Dušana Chreneka.m4a (M4A, 233 kB)

Zverejnené 6. október 2016