Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Komisári na Digitálnom zhromaždení

Komisári na Digitálnom zhromaždení

Vo štvrtok 29. septembra 2016 navštívi Slovensko podpredseda Európskej komisie pre Jednotný digitálny trh Andrus Ansip a európsky komisár pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Günther Oettinger.

Obaja sa zúčastnia konferencie Digitálne zhromaždenie 2016 (Digital Assembly 2016), ktorá sa koná 28. a 29. septembra 2016 v Slovenskom národnom divadle v Bratislave a je súčasťou Slovenského predsedníctva Rady Európskej únie. Spoluorganizátorom konferencie je aj Európska komisia.

Podpredseda EK Andrus Ansip vo štvrtok ráno otvorí konferenciu Digitálne zhromaždenie 2016. Otvorenia sa zúčastní aj predseda vlády SR Robert Fico a podpredseda vlády SR pre informatizáciu a investície Peter Pellegrini. Následne Andrus Ansip absolvuje bilaterálne stretnutie s podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim.

Günther Oettinger prednesie v rámci tejto konferencie vo štvrtok (29.9.) o 14,10 hlavný prejav a následne sa zúčastní panelu From Startup to Scaleup Europe – Supporting growth in the digital economy. Komisár sa zúčastní aj bilaterálneho stretnutia s Petrom Pellegrinim, podpredsedom vlády SR pre informatizáciu a investície.

Viac informácií

Digitálneho zhromaždenia sa zúčastnia vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie a európskych inštitúcií, politici, zástupcovia súkromného sektora aj akademickej sféry, start-upov a neziskových organizácií. Program poskytne príležitosti pre diskusiu a výmenu myšlienok so všetkými, ktorí sa zaujímajú o európsku digitálnu politiku. Účastníci sa môžu tešiť na plenárnu schôdzu, ktorej súčasťou budú úvodné a motivačné príhovory, panelová diskusia s výkonnými riaditeľmi a šesť paralelných workshopov pokrývajúcich kľúčové témy stratégie jednotného digitálneho trhu.

Zverejnené 28. september 2016