Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan sa stalo Gymnázium Prievidza

Víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan sa stalo Gymnázium Prievidza

Posledný aprílový pondelok sa na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja uskutočnilo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan. Z 15-tich stredných škôl z Trenčianskeho kraja sa víťazom stali študenti z Gymnázia Prievidza.

V poradí už 12. ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan vyhlásilo tento rok Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct. Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) súťažilo 15 stredných škôl. V úvode ich slávnostne privítal riaditeľ Úradu TSK Michal Žitňanský: „V súčasnej dobe sa často skloňuje postavenie, resp. úloha Európskej únie. Som preto rád, že žiaci chápu dôležitosť únie, vzdelávajú sa a získavajú o nej viac informácií. Chcem zároveň vyzdvihnúť ich odvahu prísť sem a spoločne si zasúťažiť. Oceňujem, že sa takto aktívne zapájajú do mimoškolských aktivít.“

Na 15 zúčastnených tímov čakali celkovo 3 súťažné kolá. Vedomostný test o Európskej únii, pozostávajúci z 50 otázok, jazyková krížovka a pre 3 najlepšie mužstvá z prvých dvoch kôl boli pripravené finálové otázky, doplnené o obrazové ilustrácie. „Študenti mali možnosť zmerať si svoje sily vo vedomostiach o Európe. Zábavnou formou mali príležitosť naučiť sa veľa nového o histórii, geografii, osobnostiach či najvýznamnejších pamätihodnostiach v Európskej únii,“ uviedla organizátorka súťaže Veronika Králiková z Europe Direct Trenčín.

Víťazom súťaže sa stali študenti z Gymnázia v Prievidzi; Dominika Mikulová, Lívia Pánisová a Ľubomír Blaho s celkovým počtom 321 bodov, ktorých sprevádzala pedagogička Zuzana Laluhová. Na druhom mieste skončili žiaci z Gymnázia v Partizánskom; Barbara Kročilová, Zuzana Kollerová a Andrej Komora s celkovým počtom 271 bodov. Tretie miesto obsadilo Gymnázium Považská Bystrica a žiaci Paulína Ovečková, Veronika Sláviková a Daniel Hnát s celkovým počtom 238 bodov. Zriaďovateľom všetkých troch škôl je Trenčiansky samosprávny kraj. Žiaci z prievidzského gymnázia sa môžu tešiť a zároveň pripravovať na finále celonárodného kola, ktoré sa uskutoční v júni v Bratislave.

Všetkým srdečne gratulujeme, víťazom držíme palce na národnom kole a pedagogickému zboru ďakujeme za prípravu študentov na regionálne kolo súťaže.Fotogaléria:


Zverejnené 26. apríl 2017