Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pozýva na Kremnické gagy 2017

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pozýva na Kremnické gagy 2017

V prvý septembrový víkend (1 – 3. septembra) sa tento rok v Kremnici uskutoční už 37. ročník Európskeho festivalu humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY 2017. Do historického centra Kremnice príde predviesť svoje majstrovské umenie viac ako 200 domácich a zahraničných umelcov. Tohtoročnou témou festivalu je KONZUM verzus kvalitný humor a kultivovaná zábava.

Určite neobíďte ani info stánok Zastúpenia, kde na vás čaká plno interaktívnej aj poučnej zábavy, ako aj možnosť vyjadriť svoj názor na Budúcnosť Európy. Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike je už niekoľko rokov spoluorganizátorom tohto jedinečného podujatia, ktoré z Kremnice robí skutočne mesto európskych rozmerov a tradične láka divákov a umelcov z celej Európy.

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, ktorý bude zároveň Gagy otvárať, k tomu uviedol: „Kremnické gagy majú jedinečný európsky rozmer. Vďaka nim sa Kremnica každoročne stáva hlavným mestom Európskeho humoru a satiry. Festival nám ukazuje, že láska k humoru a smiech je univerzálny jazyk, ktorý dokáže spájať tak Európanov, ako aj ľudí zo všetkých kútov sveta.. Kremnické gagy svojou kvalitou a výnimočnosťou patria medzi najlepšie európske festivaly. Preto ich Zastúpenie Európskej komisie s radosťou podporuje, aby sa zo srdca Európy ozýval srdečný smiech a šírila dobrá nálada.“

Viac informácií nájdete v tlačovej správe.Dokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 402 kB)

Zverejnené 31. august 2017