Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Diskutujme o budúcnosti Európy

Diskutujme o budúcnosti Európy

Dnes spúšťame novú Diskusiu o budúcnosti Európy. Je to téma, ktorá rezonuje v médiách, aj medzi ľuďmi pretože práve teraz sa tvorí nová vízia Európy, mapa toho ako budeme v Únii spolupracovať, ktorým smerom sa vyberieme a ako rýchlo budeme postupovať. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v tejto situácii ponúka neutrálnu a aktívnu platformu, v rámci ktorej dostanú priestor na diskusiu politici, experti a široká verejnosť na Slovensku.

„Naším cieľom je iniciovať a podporovať férovú diskusiu, v rámci ktorej poskytneme vyvážené a pravdivé informácie o Európskej únii, ale aj o tom ako sa o niektorých témach diskutuje v európskych inštitúciách. Prioritne sa chceme zamerať na témy: Euro a reforma eurozóny; Obrana a bezpečnosť Európy a Sociálna Európa;. Priestor pre diskusiu poskytneme na všetkých podujatiach, ktoré Zastúpenie Európskej komisie organizuje.” uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Dnes, v stredu 13. septembra spustí novú fázu diskusie o budúcnosti Európy prejav predsedu Európskej komisie Jean-Clauda Junckera O stave Európskej únie, v ktorom predstaví svoju víziu budúcnosti EÚ. Prejav môžete práve teraz naživo sledovať na www.europa.sk .

Hneď prvá naša diskusia sa uskutoční popoludní po prejave; od 15.00 na Zastúpení Európskej komisie budú o obsahu prejavu a budúcnosti Európy diskutovať: Ivan Korčok, štátny tajomník MZVaEZ SR, Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK, poslanci NR SR Veronika Remišová (OĽaNO), Martin Klus (SaS) a Jaroslav Paška (SNS), ako aj politologička UK Aneta Világi. Túto diskusiu môžete naživo sledovať na Facebooku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

O tom, kde všade sa bude o budúcnosti Európy diskutovať sa dozviete v priloženej tlačovej správe.
Dokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 395 kB)

Zverejnené 13. september 2017