Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Európsky zbor solidarity: začína sa prepájanie mladých ľudí s organizáciami

Európsky zbor solidarity: začína sa prepájanie mladých ľudí s organizáciami

Tri mesiace po uvedení do činnosti Európskeho zboru solidarity, ktorého cieľom je umožnil mladým Európanom začať sa prihlasovať na stáže v oblasti solidarity, môžu teraz akreditované organizácie, ktoré stáže poskytujú, použiť túto databázu na vyhľadanie potenciálnych zamestnancov, stážistov alebo dobrovoľníkov.

Stáže v rámci európskeho zboru solidarity môžu ponúkať napríklad mimovládne organizácie, organizácie občianskej spoločnosti, národné, regionálne a miestne orgány alebo sociálne podniky. Organizácie, ktoré majú záujem zapojiť sa do Európskeho zboru solidarity, môžu zároveň v tejto prvej fáze požiadať o financovanie prostredníctvom existujúcich programov financovania EÚ.

Podmienkou účasti je, že každá organizácia musí súhlasiť s poslaním európskeho zboru solidarity a jeho zásadami a dodržiavať Chartu európskeho zboru solidarity, v ktorej sú stanovené práva a povinnosti vo všetkých fázach solidárnej činnosti. Organizácie, ktoré sú už akreditované v niektorom z programov financovania, majú prístup k online nástrojom automaticky.

Už túto jar budú k dispozícii stovky stáží a v nasledujúcich mesiacoch pribudnú ďalšie tisíce.

Viac sa dočítate v tlačovej správe.
Dokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 678 kB)

Zverejnené 9. marec 2017