Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Boj proti podvodom: Menej podvodov v súvislosti s finančnými prostriedkami EÚ

30.7.2012

Podľa Výročnej správy Komisie o ochrane finančných záujmov EÚ sa v roku 2011 počet podvodov, ktoré sa dotýkajú rozpočtu EÚ, znížil o 35 %.

Rumunsko musí urýchlenými opatreniami dostáť svojmu záväzku k právnemu štátu a nezávislosti súdnictva

30.7.2012

Rumunsko potrebuje nastoliť úctu k právnemu štátu a nezávislosti súdnictva, ak si má znova získať dôveru partnerov v EÚ, uvádza sa v správe, ktorú prijala Komisia v rámci mechanizmu spolupráce a overovania (MSO).

Životné prostredie: 268,4 milióna EUR na 202 nových environmentálnych projektov

30.7.2012

Európska komisia schválila financovanie 202 nových projektov v rámci programu LIFE+, fondu Európskej únie pre životné prostredie.

Potraviny: Z najnovšej správy vyplýva, že kontroly EÚ zaisťujú bezpečnosť našich potravín

30.7.2012

V uverejnenej správe Európskej komisie sa uvádza, že vďaka systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF) sa zabránilo mnohým rizikám týkajúcim sa bezpečnosti potravín alebo sa zmiernili a že kontroly bezpečnosti zaisťujú bezpečnosť našich potravín.

Komisia navrhla právne predpisy na zlepšenie ochrany spotrebiteľa v oblasti finančných služieb

12.7.2012

Z finančnej krízy sa stala kríza dôvery spotrebiteľov.

Práva cestujúcich: Vďaka novej aplikácii pre smartfóny môžete mať už toto leto počas cestovania všetky informácie o svojich právach na dosah ruky

12.7.2012

Cestujúci, ktorí uviazli na letisku alebo čakajú na stratenú batožinu, si teraz môžu pomocou aplikácie na svojom smartfóne okamžite a priamo na mieste overiť všetky svoje práva.

Investície vo výške 8,1 miliárd EUR do výskumu a inovácií s cieľom vytvárať rast a zamestnanosť

12.7.2012

Európska komisia oznámila konečný a doteraz vôbec najväčší súbor výziev na predloženie návrhov v oblasti výskumu, a to v rámci siedmeho rámcového programu (FP7).

Počítačová kriminalita: občania EÚ majú obavy o bezpečnosť osobných údajov a online platieb

12.7.2012

Nový prieskum Eurobarometra poukazuje na to, že používateľov internetu znepokojuje kybernetická bezpečnosť: 89 % sa vyhýba zverejneniu osobných údajov na internete a 74 % sa zhoduje v tom, že riziko stať sa obeťou počítačovej kriminality za posledný rok vzrástlo.

SuperAlp! 6 – udržateľný prechod cez Alpy

12.7.2012

SuperAlp! 6 je 1 500 km dlhá cesta cez Alpy, ktorej cieľom je poukázať na lokality projektov LIFE, ktoré financuje EÚ, ako aj na jedinečný ráz hornatého srdca Európy.
Hudobný festival Bažant Pohoda 2012

Hudobný festival Bažant Pohoda 2012

11.7.2012

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku bolo už po štvrtýkrát partnerom festivalu Pohoda.