Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Reforma ochrany osobných údajov: EP schválil nové pravidlá pre digitálnu éru

15.4.2016

Európsky parlament vo štvrtok schválil reformu ochrany osobných údajov, ktorej cieľom je vrátiť užívateľom internetu kontrolu nad ich dátami a zabezpečiť vysokú a jednotnú úroveň ich ochrany zodpovedajúci digitálnej ére v celej EÚ. Nové pravidlá tiež zadefinujú minimálne štandardy pre využívanie a výmenu údajov policajnými a justičnými orgánmi.

Ako je na tom justícia v krajinách EÚ?

11.4.2016

Európska komisia dnes zverejnila porovnávací prehľad EÚ v oblasti justície za rok 2016, ktorý poskytuje komparatívny prehľad efektívnosti, kvality a nezávislosti justičných systémov v členských štátoch EÚ.

Takmer tri štvrtiny ľudí v EÚ sa cítia zdravo

8.4.2016

Eurostat, štatistický úrad Európskej únie, zverejnil pri príležitosti Svetového dňa zdravia, ktorý bol 7. apríla, štatistické údaje o zdraví občanov EÚ.

Ako sme na tom v digitálnej oblasti?

26.2.2016

Dňa 25.2 2016 boli zverejnené výsledky Indexu digitálnej ekonomiky a spoločnosti (DESI), ktorý hodnotí pokrok členských štátov v digitálnej oblasti.

EU prispela na nový Vedecký park

26.2.2016

Dnes (26. februára 2016) slávnostne otvorili nový Vedecký park Univerzity Komenského v bratislavskej Mlynskej doline.

Erasmus+ pracovné stáže pre študentov a absolventov

24.2.2016

Konzorcium WorkSpace Europe ponúka príležitosť pre študentov a absolventov členských vysokých škôl absolvovať Erasmus+ pracovnú stáž v zahraničí.

Spory s obchodníkmi môžete vyriešiť rýchlo a bezplatne

22.2.2016

Spotrebitelia, ktorí nie sú spokojní s kvalitou dodaného tovaru či služby a ktorým obchodník odmieta uznať nárok na odškodnenie, môžu po novom požiadať nestranné organizácie o pomoc aj cez internet. Tie vo väčšine prípadov sprostredkujú dohodu do 90 dní.

Vakcínu proti zike by sme mali mať už čoskoro

22.2.2016

Vírus zika, ktorý prenášajú komáre v Južnej Amerike a ktorý údajne spôsobuje vážne deformácie u novorodencov, sa v poslednom čase dostal do centra mediálnej pozornosti. V stredu 17.2.2016 o tejto epidémii rokovali členovia výboru pre životné prostredie spoločne s predstaviteľmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Komisia predložila balík opatrení v oblasti udržateľnej bezpečnosti dodávok energie

17.2.2016

Európska komisia predstavila balík opatrení v oblasti bezpečnosti dodávok energie spolu s návrhmi, ktoré majú EÚ pripraviť na celosvetovú transformáciu energetiky, ako aj na prípadné prerušenia dodávok energie.

V núdzi volajte 112-tku

11.2.2016

11. februára už tradične oslavujeme Európsky deň 112-tky, európskeho čísla tiesňového volania, ktoré môžete volať bezplatne z pevnej linky aj mobilných telefónov.