Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Súťaž Junior Internet - Tri a pol minúty šance

22.1.2016

Príležitosť pre mladých grafikov, programátorov a blogerov

Päť profesií sa môže po EÚ pohybovať ľahšie

21.1.2016

Európsky profesijný preukaz môžu zatiaľ použiť len zdravotné sestry, lekárnici, fyzioterapeuti, realitní agenti a horskí vodcovia.

Diskusie Café Európa v roku 2016

20.1.2016

Pozývame Vás na sériu diskusií Café Európa, ktoré sa uskutočnia v piatich slovenských mestách

Investície do energetiky - 217 miliónov EUR

20.1.2016

Členské štáty dnes odsúhlasili investíciu vo výške 217 miliónov EUR do transeurópskych projektov energetickej infraštruktúry.

EBBA 2016 - hudobné talenty, ktoré prerazili aj mimo domova

18.1.2016

Creative Europe, program financovaný Európskou úniou, v spolupráci s európskym hudobným festivalom Eurosonic Noorderslag vyhlásil víťazov ceny European Border Breakers Awards (EBBA) za rok 2016.

Šefčovič: SR zohráva v procese mierových rokovaní o Cypre dôležitú úlohu

15.1.2016

odpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič využil svoje dvojdňové turné na Cypre, zamerané na energetickú oblasť, aj na stretnutie s hlavnými vyjednávačmi mierových rokovaní zameraných na politické zjednotenie tohto od roku 1974 rozdeleného ostrova.

Čím sa bude Parlament zaoberať v roku 2016?

14.1.2016

Začínajúci sa rok bude pre poslancov Európskeho parlamentu veľmi rušný. Naďalej sa budú venovať mnohým dôležitým témam počnúc migráciou až po klimatické zmeny. Tento rok bude treba posilniť agentúry na vymáhanie práva, aby mohli lepšie bojovať proti terorizmu, vniesť spravodlivosť do zdaňovania firiem a zlepšiť pravidlá ochrany údajov. Pripravili sme pre vás krátky prehľad tých najdôležitejších tém tohto roka.

Komisia spúšťa Európsky adresár investičných projektov

13.1.2016

Európska komisia v roku 2014 predstavila ambiciózny plán na podporu investícií v Európskej únií – takzvaný Investičný plán pre Európu. Ten pozostáva z Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI), Európskeho centra investičného poradenstva (EIAH), Európskeho adresára investičných projektov (EIPP), ako aj systematickej snahy o odstránenie regulačných bariér pre investície v EÚ a v jednotlivých členských štátoch.

Nový rok! Nová výzva! Skoncujte s fajčením

9.1.2016

Skoncujte s fajčením počas najsymbolickejšieho obdobia roka a tešte sa zo zdravého životného štýlu. Ex-fajčiari rozžiarením prskavky oslavujú svoj úspech v boji proti fajčeniu a zdravšiemu a spokojnejšiemu životu bez fajčenia.

Európske hlavné mestá kultúry - tradícia pokračuje

8.1.2016

Tohtoročnými držiteľmi titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) sú poľské mesto Wroclaw a španielsky San Sebastián.