Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Informačný deň k voľbám do Európskeho parlamentu

Informačný deň k voľbám do Európskeho parlamentu

16.3.2014

Aj Tvoj hlas sa počíta. Vyber si, kto bude rozhodovať v Európe. Pozývame Ťa na informačný deň k voľbám do Európskeho parlamentu.

Podporný balík EÚ pre Ukrajinu

12.3.2014

Predstavujeme hlavné opatrenia, ktoré v krátkodobom aj dlhodobom horizonte navrhuje Európska komisia s cieľom pomôcť stabilizovať hospodársku a finančnú situáciu na Ukrajine, pomôcť pri transformácii a podporiť politické a hospodárske reformy v prospech všetkých obyvateľov Ukrajiny.

Zapojte sa do vedomostnej súťaže "Mladý Európan 2014"

4.3.2014

Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok už deviaty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan.

Európska komisia a členské štáty chcú riešiť problémy spotrebiteľov s výrobcami aplikácií

3.3.2014

Európskemu „hospodárskemu odvetviu aplikácií“ sa mimoriadne darí.

Roaming: zrušením poplatkov za roaming získajú mobilní operátori 300 miliónov zákazníkov navyše, tvrdí prieskum

18.2.2014

94 % Európanov, ktorí cestujú mimo svojej domovskej krajiny, obmedzí využívanie služieb ako Facebook z dôvodu poplatkov za roaming – vyplýva to z najnovšieho prieskumu vykonaného na vzorke 28 000 občanov EÚ.
Konferencia: Mením svet - participujem!

Konferencia: Mením svet - participujem!

18.2.2014

Študentská rada stredných škôl zorganizovala dňa 14. februára 2014 konferenciu pre mladých s názvom Participujem – mením svet na Úrade TSK.

„Stravujte sa zdravo, cíťte sa dobre“: Komisia navrhuje zlúčenie a posilnenie existujúcich programov podpory konzumácie mlieka a ovocia v školách

31.1.2014

Európska komisia dnes zverejnila návrh na zlúčenie dvoch v súčasnosti samostatných programov – programu podpory konzumácie mlieka v školách a programu podpory konzumácie ovocia v školách – do jedného rámca.
Seminár Erasmus+

Seminár Erasmus+

31.1.2014

Iuventa a Saaic v spolupráci s Europe Direct Trenčín dňa 30. januára 2014 v kongresovej sále TSK zorganizovali informačný seminár pre učiteľov a mládež ku grantovému programu Erasmus+.

Café Európa 2014 – debata, kávička, koláčik

30.1.2014

Aj tento rok s nami môžete debatovať pri „kávičke a koláčiku“.

Štrukturálna reforma bankového sektora EÚ

30.1.2014

Európska komisia dnes navrhla nové pravidlá, ktorých cieľom je zabrániť najväčším a najkomplexnejším bankám v tom, aby vykonávali rizikovú činnosť obchodovania na vlastný účet.