Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Ako sme na tom s digitálnou ekonomikou?

18.5.2018

Dnes bol zverejnený tohtoročný Index digitálnej ekonomiky a spoločnosti (DESI) 2018.

Zavádzajúce praktiky pri online nákupe telekomunikačných služieb

18.5.2018

Európska komisia a národné orgány na ochranu spotrebiteľa uverejnili výsledky celoeurópskeho skríningu 207 webových lokalít ponúkajúcich telefonovanie v pevnej/mobilnej sieti, či prostredníctvom internetu alebo audio a video streamingu.

Viac na vzdelávanie v núdzových situáciách a počas dlhodobých kríz

18.5.2018

Komisia dnes prijala nový rámec politiky, ktorej cieľom poskytnúť viac finančných prostriedkov v rámci humanitárnej pomoci na vzdelávanie v núdzových a krízových situáciách.

Európa v pohybe: Komisia dokončuje program bezpečnej, čistej a prepojenej mobility

17.5.2018

Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za energetickú úniu Maroš Šefčovič dnes predstavil tretí a posledný súbor opatrení zameraných na modernizáciu európskeho dopravného systému.

Vízová politika EÚ: Komisia modernizuje vízový informačný systém v snahe lepšie zabezpečiť vonkajšie hranice EÚ

16.5.2018

Komisia dnes navrhuje zmodernizovať vízový informačný systém (VIS) – databázu obsahujúcu informácie o osobách, ktoré žiadajú o schengenské víza.

Obnovený program pre výskum a inovácie: Európa má šancu zmeniť budúcnosť

15.5.2018

Komisia dnes predstavuje svoj príspevok do neformálnej diskusie na tému výskumu a inovácií a potrebných krokov na zabezpečenie globálnej konkurencieschopnosti Európy, ktorá sa uskutoční 16. mája 2018 v Sofii za prítomnosti hláv štátov a predsedov vlád.

Iniciatíva WiFi4EU: Od zajtra môžu obce požiadať EÚ o financovanie bezplatného a bezdrôtového verejného prístupu na internetu

14.5.2018

Zajtra, 15. mája o 13:00 h (SELČ) sa zverejní prvá výzva na predkladanie žiadostí o financovanie bezplatného a bezdrôtového internetu v obciach.

#EUandME - čo nám prináša EÚ?

9.5.2018

Dnes krátko pred pol štvrtou spustil na bratislavskom Hlavnom námestí celoeurópsku komunikačnú kampaň #EUandME podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Akú Úniu chcete? – 12 otázok pre všetkých občanov EÚ

9.5.2018

Európska komisia dnes, na Deň Európy, otvorila online verejnú konzultáciu, v ktorej chce prostredníctvom 12 konkrétnych a jednoduchých otázok požiadať o názor na budúcnosť Európy všetkých občanov Európskej únie.

Deň Európy 2018

7.5.2018

V stredu 9. mája budeme v Bratislave oslavovať symbolické európske narodeniny Deň Európy. Počas celodenného programu si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Na Hlavnom námestí je pripravený program, ktorý vyvrcholí koncertom skupiny Bratislava Hot Serenaders a už tradičným Európskym prekvapením.