Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku bude na Pohode aj tento rok

4.7.2018

Zajtra (štvrtok 5. júla 2018) začína ďalší ročník obľúbeného hudobného festivalu Pohoda a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa ho zúčastní už po 10-krát!

Komisia a Svetová banka navrhujú riešenia, aby uľahčili život podnikom v EÚ

3.7.2018

Európska komisia a Svetová banka dnes (3. júla 2018) zverejnili správu Podnikanie v Európskej únii (Doing Business in the European Union), ktorá hodnotí čo pomáha alebo naopak bráni podnikateľom pri zakladaní a rozširovaní svojich podnikov v 25 mestách v Chorvátsku, Českej republike, Portugalsku a na Slovensku.

Colná únia EÚ, ktorá patrí k najväčším úspechom Európskej únie, oslavuje 1. júla 50-te narodeniny

29.6.2018

Zrodila sa z prelomových povojnových dohôd, ktoré pripravili pôdu pre európsku integráciu, a v roku 1968 sa stala skutočnosťou. Prvým rozhodným krokom colnej únie k premene EÚ na najväčší obchodný blok na svete, v ktorom dnes 28 colných správ koná ako jeden subjekt, bolo zrušenie colných sadzieb pre obchod s tovarom vo vtedajšom Európskom spoločenstve.

Smernica o balíkoch cestovných služieb vstupuje do platnosti 1. júla

29.6.2018

Od 1. júla budú mať spotrebitelia, ktorí si kúpia balík cestovných služieb, väčšie práva. Vďaka novej smernici nebude ochrana platiť len pre tradičné zájazdy, ale bude sa vzťahovať aj na spotrebiteľov, ktorí si zarezervujú iné formy kombinovaných cestovných služieb, napríklad balíky zostavené podľa vlastných potrieb, pri ktorých si vyberú jednotlivé prvky svojej cesty na jednom predajnom mieste na internete alebo v jednej cestovnej kancelárii.
Súťaž o lístky na Pohodu 2018

Súťaž o lístky na Pohodu 2018

26.6.2018

Získajte aj tento rok voľné vstupenky na Festival Pohoda s informačnou kanceláriou Europe Direct Trenčín!

Európska komisia a štyri online obchody dnes podpísali záväzok o bezpečnosti výrobkov - odstrániť z ponuky nebezpečné výrobky

25.6.2018

Štyri významné subjekty na online trhu – spoločnosti Alibaba (v mene AliExpress), Amazon, E-Bay a Rakuten-France – dnes podpísali záväzok, v rámci ktorého chcú rýchlejšie odstraňovať nebezpečné výrobky, ktoré sa predávajú na ich online trhoch.

DPH: prijatie nových nástrojov na boj proti podvodom v EÚ

22.6.2018

Komisia víta dnešnú politickú dohodu členských štátov EÚ o nových nástrojov na odstránenie právnych medzier v systéme EÚ v oblasti dane z pridanej hodnoty (DPH).

Európsky porovnávací prehľad inovácie na rok 2018: Európa musí prehlbovať svoj inovačný náskok

22.6.2018

Inovačná výkonnosť v EÚ sa naďalej zvyšuje, ale na zabezpečenie globálnej konkurencieschopnosti Európy treba vyvinúť ďalšie úsilie. Vyplýva to z porovnávacieho posúdenia inovačnej výkonnosti členských štátov a porovnania s medzinárodnými konkurentmi na rok 2018, ktorý dnes uverejnila Komisia.

EÚ prijíma protiopatrenia v reakcii na americké clá na výrobky z ocele a hliníka

20.6.2018

Európska komisia dnes prijala nariadenie, ktorým EÚ zavádza kompenzačné opatrenia proti clám USA na výrobky z ocele a hliníka. Opatrenia sa budú okamžite týkať zoznamu výrobkov v hodnote 2,8 miliardy eur a nadobudnú účinnosť v piatok 22. júna.

Poznáme absolútnych víťazov tohtoročnej SuperTriedy 2018

20.6.2018

19.júna 2018 sa v priestoroch Domu Kultúry vo Vajnoroch konalo celoslovenské finále projektu SuperTrieda 2018. Do projektu sa v tomto školskom roku prihlásilo 78 škôl, ktoré celý rok pracovali na tvorbe a skvalitňovaní ich tried a výsledok svojho snaženia včera predstavili formou autorského hudobno-dramatického predstavenia.