Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Prieskum Eurobarometer: Takmer 90 percent respondentov sa domnieva, že je dôležité, aby EÚ financovala činnosti humanitárnej pomoci

3.5.2017

Európska komisia dnes uverejnila výsledky prieskumu Eurobarometra k postoju verejnosti k úlohe Európskej únie v oblasti zásahov v núdzových situáciách.

Začína Minifestival európskeho filmu 7x7

2.5.2017

V bratislavskom kine CINEMAX BORY MALL bude zajtra, (v stredu 3. mája 2017) o 19.00 hodine slávnostne otvorený už 11. ročník Minifestivalu európskeho filmu 7x7, ktorý postupne v mesiacoch máj – jún predstaví sedem kvalitných európskych snímok v siedmych slovenských mestách.

Celoslovenská novinárska súťaž pre študentov Štúrovo pero pozná svojich víťazov

2.5.2017

V sobotu (29. apríla) vo Zvolene sa uskutočnilo celoslovenské finále novinárskej súťaže Štúrovo pero, v rámci ktorej sa študenti stredných a vysokých škôl mohli prihlásiť do niektorých z piatich kategórií: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov, novinárske príspevky vysokoškolákov a elektronické magazíny.

Pozvánka na podujatia v rámci InvestEU Roadshow v siedmych slovenských mestách

28.4.2017

Zastúpenie Európskej komisie spolu s regionálnymi partnermi organizuje v mesiacoch máj a jún sériu podujatí pod hlavičkou InvestEU Roadshow v siedmych slovenských mestách – Trenčíne, Senici, Poprade, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi, Bardejove a v Žiline.

Seminár Zastúpenia EK na Slovensku a inštitútu INEKO na tému „Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska?“

28.4.2017

Tento štvrtok 27.apríla sa uskutočnil v priestoroch Európskeho informačného centra Seminár s názvom „Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska?“ Slovensko patrí medzi štáty OECD s najväčšími regionálnymi rozdielmi vo výške príjmov a v miere nezamestnanosti.

13. výročie členstva Slovenska v Európskej únii

28.4.2017

Už v tento pondelok, 1. mája, si pripomenieme 13. výročie členstva Slovenska v Európskej únii.

Víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan sa stalo Gymnázium Prievidza

26.4.2017

Posledný aprílový pondelok sa na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja uskutočnilo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan. Z 15-tich stredných škôl z Trenčianskeho kraja sa víťazom stali študenti z Gymnázia Prievidza.

Európska komisia predložila nový Európsky pilier sociálnych práv

26.4.2017

Európska komisia dnes prijala návrh Európskeho pilieru sociálnych práv, ktorým zavŕšila viac ako rok trvajúci proces jeho príprav a rozsiahlej diskusie s členskými štátmi, sociálnymi partnermi i verejnosťou.

Komisia otvára diskusiu o sociálnom rozmere Európy do roku 2025

26.4.2017

Spolu s Európskym pilierom sociálnych práv dnes Komisia zverejnila aj diskusný dokument, ktorý nadväzuje na nedávno (1. marca) zverejnenú Bielu knihu o budúcnosti Európy. Ide o prvý zo série piatich diskusných dokumentov na témy, ktoré sú pre EÚ kľúčové a ktoré Komisia plánuje zverejniť do konca júna tohto roku.

Eurostat: Miera zamestnanosti osôb vo veku 20 – 64 rokov v EÚ dosiahla v roku 2016 nový vrchol

25.4.2017

Eurostat, štatistický úrad Európskej únie, dnes zverejnil ukazovatele stratégie Európa 2020 v oblasti zamestnanosti.