Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Komisia zverejnila štatistiku o bezpečnosti na cestách v EÚ za rok 2016

28.3.2017

Podľa štatistiky bezpečnosti cestnej premávky za rok 2016, ktorú dnes uverejnila Komisia, došlo v minulom roku k 2-percentnému zníženiu počtu úmrtí v celej EÚ.

Komisia posilňuje mobilitu mládeže v Európe pomocou novej iniciatívy programu Erasmus+

27.3.2017

Európska komisia dnes predstavila iniciatívu v rámci programu Erasmus+, ktorou sa má prehĺbiť podpora vzdelávania a mobility mladých Európanov.

Šesťdesiate výročie Rímskych zmlúv: Komisia si pripomína úspechy Európy a vedie diskusiu o budúcnosti Únie zloženej z 27 členských štátov

24.3.2017

Vedúci predstavitelia EÚ sa 25. marca stretnú v Ríme pri príležitosti osláv 60. výročia Rímskych zmlúv, ktoré boli podpísané v tento deň v roku 1957.

Platforma Riešenie sporov online zjednodušuje nakupovanie cez internet a riešenie sporov cez internet v EÚ

24.3.2017

Aj napriek tomu, že má EÚ zavedené prísne pravidlá na ochranu spotrebiteľov, sa v praxi spotrebitelia niekedy stretávajú s problémami pri snahe o reklamáciu, a to najmä v cezhraničnom kontexte.

Akčný plán pre spotrebiteľské finančné služby: lepšie produkty a väčší výber pre európskych spotrebiteľov

23.3.2017

Európska komisia dnes predstavila akčný plán obsahujúci spôsoby, prostredníctvom ktorých môžu európski spotrebitelia získať lepší prístup k väčšiemu sortimentu finančných služieb v celej EÚ.

M. Šefčovič: Umelý ostrov v strede Severného mora poskytne energiu pre 80 miliónov Európanov

23.3.2017

Prevádzkovatelia prenosových sústav (dánsky Energinet.dk, holandský TenneT Netherlands a nemecký TenneT Germany) sa dnes dohodli, že v Severnom mori vytvoria sústavu veterných turbín a solárnych panelov, ktorej centrom má byť umelo vytvorený ostrov s vlastným prístavom a pristávacou dráhou.

Predseda EK Jean-Claude Juncker sa zúčastní osláv 60.výročia Rímskych zmlúv a diskusie o budúcnosti EÚ – 27

23.3.2017

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa tento piatok a sobotu (24. – 25. marca) zúčastní podujatí, ktoré sa uskutočnia v Ríme pri príležitosti 60.výročia Rímskych zmlúv, ktoré sú považované za jeden zo základov neskoršej európskej integrácie.

Digitálny deň: krajiny EÚ sa v Ríme zaviazali k prehĺbeniu a rozšíreniu digitalizácie

23.3.2017

V rámci osláv 60. výročia Rímskych zmlúv dnes Komisia zorganizovala ministerské stretnutie, kde ministri jednotlivých členských štátov dohodli na pokroku v oblasti vysokovýkonnej výpočtovej techniky, prepojenej mobility a digitalizácie priemyslu.

Maroš Šefčovič: Európska komisia víta dohodu o jasnejších pravidlách označovania energetickej účinnosti elektrospotrebičov

22.3.2017

Dnes sa Európsky parlament a Rada EÚ dohodli na úprave označenia energetickej účinnosti domácich elektrospotrebičov. Súčasné označenia výrobkov A+++ až G budú nahradené jasnejšími a užívateľsky jednoduchšími označeniami A až G. To spôsobí, že energetické označenia budú zrozumiteľnejšie a spotrebitelia budú lepšie informovaní pri nákupoch elektrospotrebičov.

Vyhlásenie predsedu Komisie Jeana-Clauda Junckera k 1.výročiu bruselských útokov

22.3.2017

Presne rok po desivých útokoch z 22.marca 2016, nad ktorými smútila celá Európa, ostáva a navždy ostane spomienka na obete v našich mysliach a v našich srdciach.