| Europe Direct Trenčín 

Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct! Zapojte sa do verejného prieskumu!

28.4.2016

Máte otázky o EÚ? Vedeli ste, že informácie o EÚ môžete získať aj vo vašom meste, okrese či regióne prostredníctvom informačných centier Europe Direct? Navštívili, alebo kontaktovali ste niekedy takéto informačné centrum?
Zapojte sa do nášho verejného prieskumu a pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct. Aj vaše hodnotenie zaváži, aby služby a informácie, ktoré centrá poskytujú, boli pre vás tie najrelevantnejšie.

Gymnázium Partizánske sa stalo víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2016

28.4.2016

Uplynulý týždeň sa v Kongresovej sále na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) konalo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2016. Tá je každoročne určená študentom 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

„Levický slad“ pod ochranou EÚ

26.4.2016

Do európskeho zoznamu výrobkov s chráneným zemepisným označením pribudol ďalší slovenský produkt.

30. výročie Černobyľskej tragédie

26.4.2016

Dnes si pripomíname 30. výročie Černobyľskej tragédie

Aké nebezpečné výrobky boli vlani na trhu?

25.4.2016

Podľa dnes zverejnenej správy systému včasného varovania bolo v roku 2015 stiahnutých z európskeho trhu vyše 2 000 nebezpečných výrobkov.

Dnes je Svetový deň duševného vlastníctva

25.4.2016

Pri tejto príležitosti vydáva štatistický úrad Európskej únie Eurostat aktuálne údaje o počte žiadostí o ochrannú známku.

"Potrebuje slovenský pracovný trh migráciu?"

22.4.2016

"Potrebuje slovenský pracovný trh migráciu?" to je téma celodenného seminára, ktorý prebehol na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Cíťme sa dobre v práci v každom veku

19.4.2016

V piatok 15. apríla 2016 spustila Európska komisia celoeurópsku kampaň na podporu udržateľnej práce a zdravého starnutia pre všetkých.

Letné univerzity 2016

18.4.2016

AEGEE-Bratislava ti ponúka zažiť skvelé leto. Ak budeš zasa cez leto sedieť doma, pretože všetci tvoji kamoši idú na dovolenku s frajerkami a frajermi, rodinou či kamošmi, porozmýšľaj o letnej univerzite v zahraničí.

Reforma ochrany osobných údajov: EP schválil nové pravidlá pre digitálnu éru

15.4.2016

Európsky parlament vo štvrtok schválil reformu ochrany osobných údajov, ktorej cieľom je vrátiť užívateľom internetu kontrolu nad ich dátami a zabezpečiť vysokú a jednotnú úroveň ich ochrany zodpovedajúci digitálnej ére v celej EÚ. Nové pravidlá tiež zadefinujú minimálne štandardy pre využívanie a výmenu údajov policajnými a justičnými orgánmi.