Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím

2.12.2016

Zajtra, 3. Decembra, je Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím, ktorý bol vyhlásený s cieľom bojovať proti diskriminácii a násiliu a podporovať plné sociálne začlenenie ľudí so zdravotným postihnutím.

Európsky týždeň odborných zručností

2.12.2016

V pondelok 5.decembra 2016 začína Európsky týždeň odborných zručností (Vocational Education and Training (VET) Skills week).

Komisia predstavila nové daňové pravidlá na podporu elektronického obchodu a on-line podnikania v EÚ

1.12.2016

Európska komisia dnes predstavila rad opatrení na zlepšenie prostredia v oblasti dane z pridanej hodnoty (DPH) pre podniky v EÚ pôsobiace v oblasti elektronického obchodu.

25 rokov programu MEDIA

1.12.2016

MEDIA je program EÚ na podporu kultúrneho a kreatívneho odvetvia. Za 25 rokov jeho existencie z neho bolo podporených mnoho významných diel.

Vzniká „koalícia pre digitálne zručnosti a pracovné miesta“

1.12.2016

Komisia dnes spolu s členskými štátmi, podnikmi, sociálnymi partnermi, mimovládnymi organizáciami a vzdelávacími subjektmi spustila koalíciu pre digitálne zručnosti a pracovné miesta, ktorá má pomôcť uspokojiť vysoký dopyt po digitálnych zručnostiach v Európe.

Maroš Šefčovič: Najväčšia reforma v energetickom sektore od zavedenia centralizovaných energetických systémov

30.11.2016

Dnes Európska komisia schválila balík opatrení, ktorými chce vytvoriť podmienky a umožniť prechod súčasných energetických systémov na systémy s čistou energiou. Ide o najväčšiu reformu v európskej energetike od zavedenia centralizovaných energetických systémov založených na konvenčných fosílnych palivách akými sú uhlie, ropa a zemný plyn.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Carlos Moedas na Slovensku

30.11.2016

V dňoch 1. a 2. decembra 2016 navštívia Slovensko podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič a komisár pre výskum vedu a inovácie Carlos Moedas.

Európsky fond na obranu

30.11.2016

EK predložila svoj návrh na vytvorenie Európskeho fondu na obranu, ktorého cieľom je pomocou rôznych opatrení posilnenie bezpečnosti európskych občanov.

Čistá energia pre všetkých Európanov

30.11.2016

Dnes Európska komisia prijala najvýznamnejší balíček opatrení, ktoré položia základ pre vytvorenie Energetickej únie.
Open Days v Europe Direct Trenčín

Open Days v Europe Direct Trenčín

29.11.2016

Dňa 01. decembra 2016 sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja
v Kongresovej sále bude konať podujatie s názvom Open Days v Europe Direct 2016 pre študentov stredných škôl z celého Trenčianskeho kraja, ktoré už siedmy rok organizuje informačné centrum Europe Direct Trenčín.