Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Nový rok! Nová výzva! Skoncujte s fajčením

9.1.2016

Skoncujte s fajčením počas najsymbolickejšieho obdobia roka a tešte sa zo zdravého životného štýlu. Ex-fajčiari rozžiarením prskavky oslavujú svoj úspech v boji proti fajčeniu a zdravšiemu a spokojnejšiemu životu bez fajčenia.

Európske hlavné mestá kultúry - tradícia pokračuje

8.1.2016

Tohtoročnými držiteľmi titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) sú poľské mesto Wroclaw a španielsky San Sebastián.

Holandsko na čele Rady EÚ

7.1.2016

Od 1. januára 2016 predsedá Holandsko Rade Európskej únie.

DPH na vybrané potraviny klesla na 10 %

6.1.2016

Znížená DPH na základné potraviny sa po roku možno rozšíri na ďalšie produkty. Rozhodne o tom úspech domácich výrobcov.

10 udalostí, ktoré v roku 2015 zmenili Európu

5.1.2016

"Uplynulý rok bol nepochybne jedným z najťažších rokov v histórii Európskej únie. Na jednej strane sme zaznamenali oživenie ekonomiky, úspešný štart Junckerovho investičného plánu, Energetickej únie, Jednotného digitálneho trhu, ako aj dôležité celosvetové dohody o udržateľnom rozvoji a klimatických zmenách. Na druhej strane za hranicami Únie pokračovali ozbrojené konflikty, ktorých dôsledky sa prejavili aj vo vnútri Únie. Ktorých desať udalostí uplynulého roka možno z európskeho pohľadu považovať za najdôležitejšie?"
komentár Dušana Chreneka.

Európska cena Karola Veľkého pre mládež

29.12.2015

Európsky parlament spoločne s Nadáciou medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen organizuje 9. ročník Ceny Karola Veľkého v Aachene.

Vyskúšajte si sviatočný jazykový kvíz

22.12.2015

Ako sa povie čokoláda po anglicky, nemecky alebo francúzsky isto viete. No uhádnete, ako sa povie po portugalsky alebo litovsky?

Nový úsek dialnice D1: Fričovce - Svinia

18.12.2015

Dňa 17. decembra 2015 bol slávnostne odovzdaný do užívania úsek diaľnice D1 Fričovce – Svinia, ktorý meria 11 217 metrov a odbremení predovšetkým obyvateľov žijúcich v okolitých obciach.
S Hipštúrom na Trenčiansky hrad

S Hipštúrom na Trenčiansky hrad

17.12.2015

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región a Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v spolupráci so SOŠ OaS Trenčín, SUŠ Trenčín a Trenčianskym múzeom zorganizovali podujatie s netradičným pohľadom na tradičné veci – S HipŠtúrom na Trenčiansky hrad.

Migrácia: Postrach či šanca?

17.12.2015

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku: "Mnohé obavy z utečeneckej krízy sú pochopiteľné. Existuje ale viacero dobrých dôvodov, prečo by sme migráciu nemali odsudzovať."