Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

"Potrebuje slovenský pracovný trh migráciu?"

22.4.2016

"Potrebuje slovenský pracovný trh migráciu?" to je téma celodenného seminára, ktorý prebehol na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Cíťme sa dobre v práci v každom veku

19.4.2016

V piatok 15. apríla 2016 spustila Európska komisia celoeurópsku kampaň na podporu udržateľnej práce a zdravého starnutia pre všetkých.

Letné univerzity 2016

18.4.2016

AEGEE-Bratislava ti ponúka zažiť skvelé leto. Ak budeš zasa cez leto sedieť doma, pretože všetci tvoji kamoši idú na dovolenku s frajerkami a frajermi, rodinou či kamošmi, porozmýšľaj o letnej univerzite v zahraničí.

Reforma ochrany osobných údajov: EP schválil nové pravidlá pre digitálnu éru

15.4.2016

Európsky parlament vo štvrtok schválil reformu ochrany osobných údajov, ktorej cieľom je vrátiť užívateľom internetu kontrolu nad ich dátami a zabezpečiť vysokú a jednotnú úroveň ich ochrany zodpovedajúci digitálnej ére v celej EÚ. Nové pravidlá tiež zadefinujú minimálne štandardy pre využívanie a výmenu údajov policajnými a justičnými orgánmi.

Ako je na tom justícia v krajinách EÚ?

11.4.2016

Európska komisia dnes zverejnila porovnávací prehľad EÚ v oblasti justície za rok 2016, ktorý poskytuje komparatívny prehľad efektívnosti, kvality a nezávislosti justičných systémov v členských štátoch EÚ.

Takmer tri štvrtiny ľudí v EÚ sa cítia zdravo

8.4.2016

Eurostat, štatistický úrad Európskej únie, zverejnil pri príležitosti Svetového dňa zdravia, ktorý bol 7. apríla, štatistické údaje o zdraví občanov EÚ.

Ako sme na tom v digitálnej oblasti?

26.2.2016

Dňa 25.2 2016 boli zverejnené výsledky Indexu digitálnej ekonomiky a spoločnosti (DESI), ktorý hodnotí pokrok členských štátov v digitálnej oblasti.

EU prispela na nový Vedecký park

26.2.2016

Dnes (26. februára 2016) slávnostne otvorili nový Vedecký park Univerzity Komenského v bratislavskej Mlynskej doline.

Erasmus+ pracovné stáže pre študentov a absolventov

24.2.2016

Konzorcium WorkSpace Europe ponúka príležitosť pre študentov a absolventov členských vysokých škôl absolvovať Erasmus+ pracovnú stáž v zahraničí.

Spory s obchodníkmi môžete vyriešiť rýchlo a bezplatne

22.2.2016

Spotrebitelia, ktorí nie sú spokojní s kvalitou dodaného tovaru či služby a ktorým obchodník odmieta uznať nárok na odškodnenie, môžu po novom požiadať nestranné organizácie o pomoc aj cez internet. Tie vo väčšine prípadov sprostredkujú dohodu do 90 dní.