Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Vakcínu proti zike by sme mali mať už čoskoro

22.2.2016

Vírus zika, ktorý prenášajú komáre v Južnej Amerike a ktorý údajne spôsobuje vážne deformácie u novorodencov, sa v poslednom čase dostal do centra mediálnej pozornosti. V stredu 17.2.2016 o tejto epidémii rokovali členovia výboru pre životné prostredie spoločne s predstaviteľmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Komisia predložila balík opatrení v oblasti udržateľnej bezpečnosti dodávok energie

17.2.2016

Európska komisia predstavila balík opatrení v oblasti bezpečnosti dodávok energie spolu s návrhmi, ktoré majú EÚ pripraviť na celosvetovú transformáciu energetiky, ako aj na prípadné prerušenia dodávok energie.

V núdzi volajte 112-tku

11.2.2016

11. februára už tradične oslavujeme Európsky deň 112-tky, európskeho čísla tiesňového volania, ktoré môžete volať bezplatne z pevnej linky aj mobilných telefónov.

ERASMUS+ šport info deň v Bruseli

11.2.2016

Európska komisia a Výkonná agentúra pre vzdelávanie, audiovizuálny sektor a kultúru (EACEA) organizujú: Erasmus+ ŠPORT INFO DEŇ, ktorý sa koná 3. marca 2016 v Bruseli.

Zhodnotenie Európskeho roka rozvoja 2015, humanitárna pomoc a utečenci

10.2.2016

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Paneurópska únia na Slovensku Vás pozývajú na konferenciu s názvom Zhodnotenie Európskeho roka rozvoja 2015, humanitárna pomoc a utečenci.

Za bezpečnosť na internete nesieme zodpovednosť všetci

9.2.2016

Vždy, keď surfujeme na internete a navštevujeme rôzne webové stránky, zanechávame za sebou "drobné stopy". Informácie o týchto aktivitách sa môžu ukladať v našom počítači či mobile, ale aj na navštívených weboch. Tieto stopy sú našimi digitálnymi odtlačkami, preto je dôležité, aby sme svoje súkromie chránili.
Spoza brány k politikom

Spoza brány k politikom

9.2.2016

Na úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja občianske združenie Silnejší slabším dňa 8. februára 2016 predstavilo pilotný projekt Spoza brány k politikom.

Poslanci tento týždeň navštívia sýrsky utečenecký tábor v Turecku

8.2.2016

Sýria a problémy utečencov boli pre Parlament v poslednom období jednou z jeho top priorít. Naposledy sa poslanci zaoberali pomocou pre Turecko, kde je momentálne 2 a pol milióna utečencov a odkiaľ títo ľudia ďalej pokračujú do Európy.

EÚ podpora Sýrie

5.2.2016

EÚ a jej členské štáty sa zaviazali poskytnúť v roku 2016 podporu vo výške viac ako 3 miliardy eur na podporu Sýrčanov v ich domovskej krajine, ako aj utečencom a komunitám, ktoré ich prijali. Tento záväzok je trojnásobkom prísľubu z donorskej konferencie v Kuvajte v novembri 2015.

Slovenská víťazka prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores

3.2.2016

Európska komisia dnes vyhlásila víťazov každoročnej prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores.